Kogerkerk heeft nieuwe keuken en toiletgroep

De Stolp naast de kerk is geheel gerenoveerd

De afgelopen twee maanden is hard gewerkt aan de nieuwe keuken en toiletgroep van de Kogerkerk in Koog aan de Zaan. Door deze nieuwe voorzieningen is de kerk veel beter te gebruiken voor allerlei evenementen zoals concerten, lezingen en andere bijeenkomsten. Het gebouw zal hierdoor nog beter dienst kunnen doen voor de Koger gemeenschap.


De Kogerkerk

Goed te spreken is kerkrentmeester Wim Tip over de medewerking van de overheid. Voor de bouwkosten, legt hij uit, kon een zogeheten Kerken Nevenfunctie lening worden verkregen van het Nationaal Restauratiefonds. De overheid stelt deze lening beschikbaar tegen een lage rente. Ze is bewust bedoeld om de bruikbaarheid van de vele monumentale kerken in Nederland te vergroten. Daarnaast, licht hij toe, hebben we veel medewerking van de Stichting Vrienden van de Kogerkerk. Die leverde rond de eeuwwisseling al een grote bijdrage bij de kerkrestauratie. Ze steunt ook deze verbetering. Met een rondschrijven met documentatie over de vernieuwing heeft ze een financieel beroep gedaan op de Koger ondernemers.

De nieuwe keuken is voorzien van alle noodzakelijke apparatuur. Er is gezorgd voor veel aflegruimte zodat bij evenementen de koffie en gerechten snel kunnen worden uitgeserveerd. De kleuren zijn overwegend licht gehouden waarbij de historische details van het eeuwenoude kerkgebouw extra aandacht hebben gekregen. De historische en stijlvolle kerkenraadskamer achter het kerkgebouw heeft haar oude luister herkregen. De kamer met zijn historische schouw is niet alleen geschikt voor kleine vergaderingen maar bij voorbeeld ook voor een intiem diner. Tegelijk met de verbetering van de Kogerkerk is ook het vroeg 19de eeuwse monumentale gebouw van De Stolp naast de kerk geheel gerenoveerd. De definitieve oplevering van de renovatie en verbetering wordt midden augustus verwacht.

De officiƫle opening waarbij iedereen de vernieuwingen kan aanschouwen is gepland in de tweede helft van september.

Reageer op dit artikel