Historische Vereniging Koog-Zaandijk

20 oktober: Onthulling plaquette in het Gouwpark te Zaandam

Het 4 en 5 mei Comité Zaanstad en de Contactgroep Verzetsgepensioneerden 1940-1945 nodigen belangstellenden graag uit voor de onthulling van een plaquette in het Zaandamse Gouwpark op 20 oktober a.s. om 16.00 uur, op de hoek van de Josephus Swolfsstraat en het Albert Huismanpad. De plaquette vormt de afronding van een eerder initiatief om de straten in deze buurt te vernoemen naar acht Zaandamse verzetsstrijders die tijdens de Tweede Wereldoorlog de dood vonden. Het betreft in alfabetische volgorde:

Gerhardus Docter, Albert Huisman, Machiel van Marle, Pieter Adrianus Smit, Josephus Swolfs, Cornelis van Vugt, Jacob Willemszoon, Cornelis Zwart

Het is een openbare bijeenkomst: iedereen is welkom. 
Achtereenvolgens voeren het woord: Rina Schenk – voorzitter 4 en 5 mei Comité Zaanstad; Lisa van Tongeren – stadsdichter Zaanstad en een vertegenwoordiger van het college van B&W Zaanstad

Ter plekke is deze middag het boekje ‘De verzetsstrijders van Gouwpark’ (44 pagina’s) verkrijgbaar.

De verzetsstrijders van Gouwpark is geschreven door Sjef Swolfs en Erik Schaap. Burgemeester Jan Hamming nam het voorwoord voor zijn rekening en de Zaanse kunstenares Barbara van Marle verlevendigde de publicatie met een toepasselijk grafisch werk. Het boekje kost €10,-