Historische Vereniging Koog-Zaandijk

Najaarsbijeenkomst over de Zaanse Pophistorie

Op 26 november 2023 hielden we onze najaarsbijeenkomst. Deze keer kwam de heer Rob Hendriks vertellen over de Zaanse Pophistorie. Rob Hendriks is de kenner van de popgeschiedenis in de Zaanstreek. Rob is de schrijver van het boek “De Zaanse Pophistorie 1960-2020” waarin de volledige geschiedenis van de Zaanse popmuziek vanaf eind jaren vijftig tot 12 maart 2020 (lockdown COVID-19) in kaart is gebracht.

We hebben deze middag genoten van de uitleg van Rob, die speciaal voor ons was toegespitst op muzikanten uit Koog en Zaandijk. Hoe ontstond de popmuziek, waar speelden ze en waar oefenden ze hun muziek? En wie zijn er doorgebroken in de loop der jaren? Het is verbazend te zien hoeveel bandjes er in de Zaanstreek, zelfs alleen al in Koog en Zaandijk, zijn geweest. Veel  muziek en vele personen op de vele foto’s die werden getoond, werden door de aanwezigen herkend. De oja’s waren regelmatig te horen. Het was  al met al een middagje genieten 

Overigens is er ook nieuws over het boek van Rob. Het boek was na de verschijning een groot succes waardoor de eerste druk en tweede druk al snel waren uitverkocht. Er bestaat echter een kans dat ook nog een derde druk zal verschijnen. Daarvoor dienen dan wel voldoende vooraanmeldingen te zijn ontvangen. Als u alsnog belangstelling heeft voor het boek, kunt u uw vooraanmelding aangeven op de website van Rob: ZAANSE POPHISTORIE

Rob vertelt zijn verhaal voor de zaal
Er was veel belangstelling voor het boek en voor de meegebrachte posters
De Lindenboomschool was een van de lokale poptempels. Aankondiging voor een taleNtenjacht.
Het andere poppodium was De Waakzaamheid, hier (in 1967) met een aankondiging van The Outsiders (foto: GAZ)