Koger Jan Post schreef een boek over ”60 jaar schaatstraining in de Zaanstreek” (1954 t/m 2014). Een historisch boek met veel foto’s en tekst dat ook als naslagwerk gezien kan worden. IJsverenigingen en banen die er nog zijn en verdwenen door woningbouw, bruggen etc. De vele soorten trainingen en wedstrijden, de Adelaarskalenders met de beste Zaanse schaats(t)ers en lid zijn van de STG Zaanstreek, tochten. Elfstedentochten. De kunstijsbaan die er niet is gekomen. Het schaatsmuseum in Westzaan en nog veel meer zaken komen aan de orde in het 39 hoofdstukken tellende boek.

Jan Post, natuurlijk ook lid van de Historische Vereniging Koog-Zaandijk, overhandigde tijdens de Algemene ledenvergadering op dinsdag 13 oktober 2015 een boek en DVD aan de voorzitter mevr. Evelien Boekhoorn-Koning.
Daarnaast is er een DVD bijgevoegd met honderden foto’s, veel tekst en o.a. uitslagen bij wedstrijden van de plaatselijke ijsverenigingen. Koog aan de Zaan had vroeger IJsclub Voorwaarts die opgericht was in 1886 en in 1942 werd opgeheven. De baan lag naast molen Het Pink en liep door tot aan de huidige Provinciale weg. Nu is er alleen nog IJsvereniging Juliana naast het Koogerpark en bestaat sinds 1953. In Zaandijk hadden we twee ijsverenigingen Willem Barentsz (1887) en Thialf (1876), samengevoegd in 1932. Thialf had haar oorspronkelijke baan op de Zaan achter Cafe De Zwaan en Willem Barentsz achter cafe Zaanzicht, ook op de Zaan. Meer informatie hierover staat in het boek.
Het boek met veel foto’s kan als naslagwerk gezien worden en is het lezen meer dan waard. Het heeft inmiddels vele goede recensies opgeleverd. Het boek en DVD zijn op het moment van schrijven verkrijgbaar bij Bruna in Zaandam, Koog aan de Zaan en Wormerveer. Verder bij Van Assema-schilders en afwerkingsbedrijf in Assendelft, Sport en Vrije Tijd in Krommenie, Runnersworld in Zaandam, Ringfoto Loek Weenink-Ronald Goedheer en boekhandel Middelburg Boek & Buro in Wormer, Bloemsierkunst Albers in Westzaan, Chocolaterie De Cacaoboon in Zaandijk en bij Jan Post, Louisestraat 11 in Koog aan de Zaan. Tel. 075-6159160.
De kosten voor het boek en de DVD zijn zo laag mogelijk gehouden, totaal €32,50. Wie het boek toegezonden wil hebben (buiten Zaanstad) wordt verzocht contact op te nemen met Jan Post. Tegen een kleine meerprijs wordt dit geregeld. Voor inwoners in Zaanstad die € 32,50 overmaken op bankrekeningnummer NL75RABO0146280040 t.g.v. J. Post wordt het boek en DVD thuis bezorgd.