In 2012 werd er op initiatief van de Gemeente Zaanstad en de Provincie Noord-Holland een aantal QR-tegels in de bestande voetpaden gelegd voor het monument waarmee men met behulp van een mobiel informatie van het monument van het internet kon ophalen. Ook onze vereniging heeft meegewerkt aan een soortgelijk project. We zijn nu negen jaar verder en de tegels zijn versleten of kapot gegaan. Dagblad Noordholland besteedde er aandacht aan. Via onderstaande links krijgt u de informatie.

Als service kunt u hier de informatie opvragen van de monumenten.

Het oudste houten huis van Zaandijk
Het Grote Huis, Lagedijk 146
Raadhuis Lagedijk 104, Zaandijk
Het Weefhuis Lagedijk 39, Zaandijk
Lagedijk 96 in Zaandijk
Honig Breethuis, Lagedijk 82 in Zaandijk
Lagedijk 52 in Zaandijk
Lagedijk 48 in Zaandijk
Molen de Bleeke Dood in Zaandijk
Lagedijk 7-9 in Zaandijk

Tegels voor monumenten slecht leesbaar